به سایت مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی خوش آمدید.

previous pauseresume next

بازدید تیم پژوهشی دانشگاه هامبورگ آلمان از مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روز سه شنبه مورخ ۲۰ بهمن ماه  ۹۴ جمعی از پژوهشگران آلمانی به همراه تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه اصفهان، دانشگاه خوراسگان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی دانشکده توانبخشی بازدید به عمل آوردند.

Joachim schroeder پروفسورمتخصص یادگیری و معلولیت ذهنی، پروفسور  sven Degenhardtمتخصص نابینایان و کم بینایان، Henriksen پروفسور متخصص در آموزش و پرورش استثنایی و دکتر فرید مشرف متخصص معلولیت ذهنی و رئیس سابق کلینیک توانبخشی در آلمان از جمله مهمانان دانشکده توانبخشی و مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی در این روز بودند.

در ادامه بازدید از مراکز تحقیقاتی و کلینیک های دانشکده توانبخشی نشستی نیز باحضور جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در سالن معرفت دانشکده توانبخشی برگزار گردید. در این گردهمایی پروفسور شورودر و پرفسور دیگن هارت به ایراد سخنرانی خود در خصوص دسترسی افراد معلول به سیستم نظام آموزش مناسب، موانع دسترسی معلولین به خدمات شهری و اجتماعی و بررسی راه‌های غلبه بر این موانع پرداختند. این دو متخصص حوزه معلولین تاکید کردند که سیاستگذاران، مدیران و مسئولان باید نسبت به دسترسی معلولین به خدمات اجتماعی و سیستم نظام آموزش مناسب که حق مسلم آنان است آگاهی لازم را کسب نمایند. و در اجرایی شدن این امر دانشگاه ها می توانند نقش بسزایی ایفا نمایند. سپس به طرحی که در حال حاضر در آلمان در حال اجرا می‌باشد اشاره نمودند و از تجربیات خود در راستای طراحی و اجرایی نمودن این پروژه مطالبی ارائه نمودند .

 
 
 

ارتباط با ما

 

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، دانشکده توانبخشی، مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی

تلفن: ۳۷۹۲۵۲۲۹-۰۳۱

فاکس: ۳۶۶۸۷۲۷۰-۰۳۱

ایمیل: muigaitlab@gmail.com